VIDEO UPÚTAVKA

SPUSTIŤ

STRETNUTIE DVOCH MUŽOV

Napínavé a provokatívne skúmanie lásky, klamstiev a pravdy.

REZERVÁCIE

KONTAKTNÝ FORMULÁR

TERMÍNY PRIVÁTNYCH VEČIERKOV

  TAJOMNÉ VARIÁCIE

  Hra francúzskeho spisovateľa, dramatika, režiséra a prekladateľa Érica-Emmanuela Schmitta TAJOMNÉ VARIÁCIE vznikla v novembri 2014 v réžii uznávaného ukrajinského režiséra Valentina Kozmenka Delinde, s prvotriednym obsadením v podaní Maroša Kramára a Juraja Hrčku. Éric-Emmanuel Schmitt sa ako milovník hudby inšpiroval slávnou skladbou Enigmatické variácie britského skladateľa Edwarda Elgara, ktorej odkaz nájdeme aj v jeho rovnomennej hre, ktorá bola prvýkrát uvedená v marci 1996 v Théatre Marigny v Paríži, v hlavnej úlohe s Alainom Delonom (Abel Znorko) a Francisom Husterom (Erik Larsen).

  TAJOMNÉ VARIÁCIE sú príbehom spisovateľa a nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Abela Znorka (Maroš Kramár), ktorý žije sám, ďaleko od ľudí a civilizácie na ostrove v Nórskom mori a novinára zo Sortlendu, Erika Larsena (Juraj Hrčka), ktorý má so spisovateľom záujem urobiť rozhovor. Rozhovor o poslednom  Znorkovom románe, ktorým je korešpondencia medzi spisovateľom a neznámou ženou je však iba zámienka. Larsena motivuje tajomstvo zistiť, komu je kniha  venovaná. Komu patria iniciály “HM”? Kto je “HM”? Aká je súvislosť medzi ním a tou ženou?

  Prekvapenia sprevádzajúce ich prerušovaný dialóg odhalia svoje tajomstvá. Dve protichodné predstavy o láske medzi mužom a ženou: láskou krátkou a vášnivou v porovnaní s láskou vernou a trvácnou.

  MAROŠ KRAMÁR
  MAROŠ KRAMÁR
  Je slovenský divadelný a filmový herec a moderátor. Pochádza z hereckej rodiny. Aj jeho otec, Ján Kramár a starý otec Ján Klimo boli herci. V divadle a televízii účinkoval už ako chlapec. V roku 1978 úspešne ukončil štúdium herectva na Štátnom konzervatóriu v Brne. Rok pôsobil v divadle v Brne a neskôr v Divadle Andreja Bagara v Nitre (1979 – 1985). V období od 1985 do 2008 bol členom Činohry SND v Bratislave. Získal rôzne divadelné a televízne ocenenia. V poslednej dobe účinkuje nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.
  JURAJ HRČKA
  JURAJ HRČKA
  Je slovenský herec. V rokoch 1994 – 2000 navštevoval Konzervatórium v Bratislave. Už v roku 1998 bol prijatý na Vysokú školu múzických umení. Počas štúdia hosťoval pomerne často v Divadle Andreja Bagara v Nitre, kde sa po úspešnom ukončení štúdia na VŠMU v roku 2002 stal členom činoherného súboru a pôsobil tam 14 rokov . Momentálne pracuje ako herec na voľnej nohe, hosťuje v niekoľkých divadlách a venuje sa tvorbe s mládežou ako pedagóg na štátnom konzervatóriu.
  VALENTIN KOZMENKO-DELINDE
  VALENTIN KOZMENKO-DELINDE
  Je ukrajinský režisér. Vyrastal v rodine školských učiteľov. Stážoval a pracoval v MCHAT-e A. P. Čechova (Moskovské Umelecké Divadlo založené K. S. Stanislavským). V mnohých divadlách sveta režíroval Shakespearea, Molierea, Beaumarchaisa, Goldoniho, Puškina, Gogoľa, Dostojevského, Čechova a Erika Emmanuela Schmitta, ktorý povedal že: „Spisovateľ musí písať aj rozumom, aj srdcom, aj telom. To isté platí aj pre herca. Musí hrať aj dušou, aj telom.“
  ÉRIC-EMANUEL SCHMITT
  ÉRIC-EMANUEL SCHMITT
  Je francúzsky spisovateľ, dramatik, režisér a prekladateľ. V Paríži vyštudoval filozofiu, tri roky prednášal na univerzite v Chambéry a potom sa venoval výhradne už len literatúre. Jeho knihy su preložné do viac ako 40 jazykov a jeho divadelné hry sa pravidelne inscenujú vo vyše 50 krajinách sveta. Za posledné dve desaťročia sa stal najčítanejším a najhranejším francúzsky píšucim autorom na svete. Mnoho z jeho literárnych a divadelných diel bolo ocenených cenou Moliéra a Grand Prix du Théâtre francúzskou akadémiou. V súčasnosti žije v Bruseli.

  www.eric-emmanuel-schmitt.com
  © Antigone Všetky práva vyhradené

  PARTNERI

  REZERVÁCIE

  KONTAKTNÝ FORMULÁR